Skontaktuj się z nami:

Telefon600 982 344

E-Mailbiuro@ogrzejemy.pl

  • solary Gliwice
    SOLARY

  • pompy ciepła Gliwice
    POMPY CIEPŁA

  • rekuperacja Śląsk
    REKUPERACJA

centralne ogrzewanie Gliwice

Najlepsi w branży
instalacyjnej

pompy ciepła Śląsk

Fachowcy do pomp ciepła i rekuperacji

Aktualności

01.05.2015
Inwestycja w Gruntowy Wymiennik Cepła
Inwestycja w Gruntowy Wymiennik Cepła

Gruntowy Wymiennik Ciepła (GWC)  wspomaga instalację wentylacji mechanicznej  z rekuperacją (z odzyskiem ciepła). Jest to zazwyczaj rurociąg zakopany w gruncie poniżej strefy przemarzania, przez który przepływa powietrze lub niezamarzający płyn (Glikolowy Wymiennik Ciepła ). Instalacja ta wykorzystuje temperaturę nagromadzoną w Ziemi (ok 6°C) i w zimie wstępnie ogrzewa powietrze dostarczone do obiektu a latem chłodzi budynek (rys. www.rehau.com).

Wzrost rosnących cen energii spowodował ,że zaczęto poszukiwać nowych tańszych sposobów jej pozyskania.  Jednym z rozwiązań stało się  pozyskiwanie energii zawartej w Ziemi. Inwestycja w budowę GWC pozwala w znacznym stopniu ograniczyć koszty ogrzewania domu zimą oraz latem ograniczyć do minimum koszty chłodzenia budynku. W czasie mrozów wstępnie ogrzewane powietrze nie tylko sprzyja zmniejszeniu kosztów ogrzewania domu, ale również  pełni rolę antyzamarzeniową rekuperatora i minimalizuje czasy pracy elektrycznej nagrzewnicy wstępnej. Latem z kolei należy wiedzieć ,że rekuperacja wraz z GWC jest w stanie zapewnić nawiew świeżego powietrza o temperaturze ok 7°C niższej niż temperatura na zewnątrz.

Nakłady inwestycyjne.

Koszty wykonania rekuperacji wraz z GWC  dla domów jednorodzinnych wynoszą w granicach 25- 35tyś zł.  Przyjmując oszczędności wynikające z braku potrzeby wymurowania kominów, oszczędności związane z kosztami ogrzewania domu w okresach zimowych( ok 25%) oraz uwzględniając praktycznie darmowe chłodzenia latem to czas zwrotu inwestycji wynosi w granicach 8-10lat. Koszty eksploatacyjne  instalacji nie są duże i są związanie jedynie z minimalnym poborem prądu oraz okresową wymianą filtrów. 

Firma GIEMZA montuje rekuperacje wraz z Gruntowymi Wymiennikami Ciepła. Dzięki doświadczeniu zdobytemu od 1990 roku wiemy jak prawidłowo zaprojektować i wykonać instalację tak aby spełniła oczekiwania naszych klientów. Instalacje montujemy w Województwie Śląskim i Opolskim np.: rekuperacja Śląsk, wentylacja Katowice, wentylacja Opole.

Sprawdź rejony naszej działalności
Sprawdź rejony naszej działaności
Gliwice
Zabrze
Bytom
Tarnowskie Góry
Kędzierzyn - Koźle
dowiedz się więcej Dowiedz się więcej