Skontaktuj się z nami:

Telefon600 982 344

E-Mailbiuro@ogrzejemy.pl

  • solary Gliwice
    SOLARY

  • pompy ciepła Gliwice
    POMPY CIEPŁA

  • rekuperacja Śląsk
    REKUPERACJA

centralne ogrzewanie Gliwice

Najlepsi w branży
instalacyjnej

pompy ciepła Śląsk

Fachowcy do pomp ciepła i rekuperacji

Aktualności

17.01.2015
Korzyści wynikające z montażu rekuperacji
Korzyści wynikające z montażu rekuperacji

Dlaczego inwestycja w rekuperację przynosi korzyści?

Większość inwestorów jako główną przyczynę montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła podaje oszczędności. Niewątpliwie zaoszczędzone pieniądze są istotnym czynnikiem, lecz nie najważniejszym. Instalacja rekuperacji posiada ważniejszą korzyść, mianowicie jest to świeże powietrze. Dobra jakość powietrza, którym oddychamy w naszych domach i zakładach pracy ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wartość powietrza wewnątrz budynków jest dla ludzi bardziej istotna niż powietrze na zewnątrz, gdyż w pomieszczeniach spędzamy 80% naszego życia.

System wentylacji mechanicznej powinien być tak zaprojektowany aby wymienić całe powietrze w budynku w przeciągu maksymalnie 3 godzin. W tym czasie pozbywamy się nadmiernej ilości wilgoci, zapachów, szkodliwych substancji i przekroczonego poziomu CO2. Dla porównania działanie wentylacji tradycyjnej, grawitacyjnej jest uzależnione od warunków atmosferycznych i potrzeby zagwarantowanie stałego dostępu powietrza zewnętrznego (nawiewniki). Nigdy nie będziemy mieli pewności czy wentylacja grawitacyjna działa poprawnie gdyż zbyt wiele czynników wpływa na jej poprawne: temperatura, ciśnienie atmosferyczne, otwarte okna.

Drugą korzyścią rekuperacji, porównując z poprawnie działającą wentylacją grawitacyjną są z całą pewnością wspomniane już wcześniej oszczędność kosztów ogrzewania. Teoretycznie poprawnie działająca wentylacja grawitacyjna wymienia powietrze  budynku co 1-3h, co rodzi konieczność powtórnego jego ogrzania. W związku z tym  straty ciepła z powodu wentylacji grawitacyjnej wynoszą w granicach 30% dla domów budowanych technologia tradycyjną. Dla domów energooszczędnych i pasywnych straty te wynoszą odpowiednio 60% i 200%, dlatego jednym z warunków wybudowania domu energooszczędnego lub pasywnego jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Straty od wentylacji tradycyjnej są tym wyższe im bardziej energooszczędny jest budynek. Zastosowanie rekuperacji pozwala mam na odzyskanie do 90% energii. Zależy to głównie od zainstalowanego rekuperatora oraz jakości wykonania instalacji.

Roczne oszczędności w budynku o pow. 200m2 przy zastosowaniu rekuperatora w zależności od źródła energii przedstawia tabela poniżej:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                      źródło: Polski Instalator

Nasza firma prowadzi kompleksową działalność w zakresie montażu systemów wentylacyjnych. Zapewniamy fachową pomoc w doborze całego systemu rekuperacji oraz darmowa wycenę.( rekuperacja Śląsk, rekuperacja Gliwice, wentylacja Gliwice). Zachęcamy do korzystania z naszych usług.

 

Sprawdź rejony naszej działalności
Sprawdź rejony naszej działaności
Gliwice
Zabrze
Bytom
Tarnowskie Góry
Kędzierzyn - Koźle
dowiedz się więcej Dowiedz się więcej