Skontaktuj się z nami:

Telefon600 982 344

E-Mailbiuro@ogrzejemy.pl

  • solary Gliwice
    SOLARY

  • pompy ciepła Gliwice
    POMPY CIEPŁA

  • rekuperacja Śląsk
    REKUPERACJA

centralne ogrzewanie Gliwice

Najlepsi w branży
instalacyjnej

pompy ciepła Śląsk

Fachowcy do pomp ciepła i rekuperacji

Aktualności

18.02.2023
Propanowe pompy ciepła
Propanowe pompy ciepła

Naturalny czynnik chłodniczy propan R290 to przyszłość dla branży pomp ciepła

Nowe pompy ciepła posiadają naturalny czynnik chłodniczy R290 czyli propan. W najbliższych latach może być jedynym czynnikiem wykorzystywanym w pompach ciepła w uwagi na niski współczynnik GWP ( potencjał tworzenia efektu cieplarnianego).
Propan na bardzo dobre właściwości termodynamiczne, przez co pompy ciepła, które są nim zasilane osiągają temperaturę wody na zasilaniu do 70 stopni, przy niskim zużyciu energii. Urządzenia te idealnie nadawają się nie tylko dla nowego budownictwa ale również do modernizacji instalacji przy istniejących grzejnikach wysokotemperaturowych.

Pompa ciepła Viessmann Vitocal 150-A:

Niezawodne, kompaktowe i ekologiczne, jak nigdy dotąd – nowa, innowacyjna technologia pomp ciepła Viessmann umożliwia niezwykle efektywne wykorzystywanie ciepła z natury do ogrzewania i chłodzenia. Pompę ciepła Vitocal 150-A z temperaturą na zasilaniu do 70°C i system adaptacji Hydro AutoControl® zaprojektowano specjalnie dla modernizowania istniejących instalacji grzewczych. Nie trzeba już koniecznie stosować ogrzewanie podłogowe do pomp ciepła – można dalej korzystać z istniejących grzejników. Przekonującymi argumentami są wysoka efektywność energetyczna, komfortowa obsługa z aplikacji mobilnej ViCare App, ekologiczna eksploatacja i efektowny design urządzeń.

Pompa ciepłą Kołton Airkompakt

Pompa Ciepła AIRKOMPAKT opracowana wspólnie z naukowcami z AGH w Krakowie to urządzenie zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w polskim klimacie.
Budowa pompy wyróżnia się szczególnie konstrukcją opartą o sprężarkę Copeland Scroll na R290 dedykowaną typowo do pomp ciepła oraz dużym parownikiem, który zapewnia maksymalną wymianę ciepła pomiędzy powietrzem zewnętrznym a czynnikiem roboczym.
Propan R290 zastosowany w Pompie AIRKOMPAKT to czynnik przyszłości, który wykazuje najlepsze właściwości termodynamiczne spośród dotąd stosowanych (w porównaniu np. do czynnika R410). Dzięki temu czynnikowi, pompa ta nie wymaga rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO) i nie wymaga od instalatora uprawnień F-gazowych.

 

Sprawdź rejony naszej działalności
Sprawdź rejony naszej działaności
Gliwice
Zabrze
Bytom
Tarnowskie Góry
Kędzierzyn - Koźle
dowiedz się więcej Dowiedz się więcej