Skontaktuj się z nami:

Telefon600 982 344

E-Mailbiuro@ogrzejemy.pl

  • solary Gliwice
    SOLARY

  • pompy ciepła Gliwice
    POMPY CIEPŁA

  • rekuperacja Śląsk
    REKUPERACJA

centralne ogrzewanie Gliwice

Najlepsi w branży
instalacyjnej

pompy ciepła Śląsk

Fachowcy do pomp ciepła i rekuperacji

Aktualności

12.03.2015
Ustawa o OZE
Ustawa o OZE

Dnia 11 marca 2015 roku została podpisana przez prezydenta ustawa o odnawialnych źródłach energii . Ustawa ma na celu promocję OZE oraz wspiera  lokalnych producentów energii elektrycznej. Nowa ustawa posiada w swoim zapisie tzw. poprawkę prosumencką, która gwarantuje właścicielom przydomowych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10kW odbiór od nich wyprodukowanej energii elektrycznej  po cenie wyższej niż ta rynkowa. Podpisana ustawa, która wejdzie w życie po 30 dniach dzieli użytkowników instalacji fotowoltaicznych na dwie grupy. Pierwsza grupa to to osoby, które posiadają instalacje o mocy do 3kW, grono drugie to użytkownicy instalacji produkujących prąd o mocy od 3kw do 10kW. W pierwszym przypadku wsparcie finansowe wyniesie ok 75gr za każdy wyprodukowany kilowat energii, a w drugim przypadku będzie to kwota w wysokości od 40 do 70 gr/kW. Odkup zielonej energii po stałej cenie  będzie zagwarantowany przez okres najbliższych 15 lat.

Korzystne warunki sprzedaży energii elektrycznej do sieci mają wejść w życie 1 stycznia 2016. Jeśli  jednak instalacja fotowoltaiczna zostanie podłączona do sieci w tym roku to ceny nadwyżek energii będą skupywane w granicach 80% ceny rynkowej energii elektrycznej z gwarancją przejścia na nowe warunki z początkiem 2016 roku.

Zdaniem ekspertów rozwój prosumenckiej energetyki będzie skutkował obniżeniem kosztów energii elektrycznej, które są dziś windowane przez duże monopolistyczne koncerny. Dodatkowo przestarzałe i mało efektywne  źródła energii oraz straty przesyłowe generują wysokie koszty. Jako potwierdzenie szacowanego obniżenia cen prądu wraz z rozwojem OZE  może służyć fakt iż w krajach, których znaczna cześć elektryczności pochodzi z zasobów odnawialnych ceny spadły w przeciągu ostatnich 5 lat o ok 50%.

Niewątpliwie dzięki nowej ustawie instalacje fotowoltaiczne w naszym kraju staną się bardzo popularne, gdyż zakup ogniw fotowoltaicznychi będzie ekonomicznie uzasadniony. Nasza firma zajmuje się usługami montażu instalacji fotowoltaicznych (fotowoltaika Gliwice, fotowoltaika Śląsk ). Pomagamy naszym Klientom w zdobyciu dotacji na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii z programu Prosument .

Sprawdź rejony naszej działalności
Sprawdź rejony naszej działaności
Gliwice
Zabrze
Bytom
Tarnowskie Góry
Kędzierzyn - Koźle
dowiedz się więcej Dowiedz się więcej