Skontaktuj się z nami:

Telefon600 982 344

E-Mailbiuro@ogrzejemy.pl

  • solary Gliwice
    SOLARY

  • pompy ciepła Gliwice
    POMPY CIEPŁA

  • rekuperacja Śląsk
    REKUPERACJA

centralne ogrzewanie Gliwice

Najlepsi w branży
instalacyjnej

pompy ciepła Śląsk

Fachowcy do pomp ciepła i rekuperacji

OGRZEWANIE

W ofercie naszej firmy istnieje wiele sposobów ogrzewania zarówno w odniesieniu do budynków mieszkalnych oraz przemysłowych. Najbardziej popularnymi metodami są ogrzewanie grzejnikowe lub ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe albo ścienne.

 

Ogrzewanie grzejnikowe

Najbardziej popularnym rodzajem instalacji c.o. jest tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe. Nowoczesne grzejniki posiadają małą pojemność wodną w porównaniu z grzejnikami starszego typu. Dzięki niewielkiej ilości wody zużywa się również mniej energii do jej podgrzania. Zaletą centralnego ogrzewania z grzejnikami jest mała bezwładność cieplna, co oznacza, że szybko reagują na zmieniająca się temperaturę. Grzejniki w odróżnieniu od ogrzewania podłogowego są w stanie bardzo szybki nagrzać pomieszczenie.

Regulacja temperatury w pomieszczeniu odbywa się poprzez zawór termostatyczny montowany na grzejniku. Zawór ten utrzymuje zadaną temperaturę w pomieszczeniu i przyczynia się do redukcji kosztów ogrzewania Reguluje on ilość ciepłej wody wpływającej do grzejnika. Zawór podnosi temperaturę zwiększając ilość ciepłej wody dostarczonej do grzejnika lub obniża temperaturę w pomieszczeniu zmniejszając ilość wpływającej wody.


Grzejniki oddają swoje ciepło głownie poprzez konwekcję. Powietrze przepływając przez grzejnik samoczynnie odbiera od niego ciepło. Powietrze ciepłe jest lżejsze i unosi się do góry. Rozchodząc się po pomieszczeniu oddaje ciepło i się wychładza. Chłodne powietrze opada w dół, ponownie przepływa przez grzejnik i cykl się powtarza. W pomieszczeniach z grzejnikami najcieplej jest pod sufitem a najzimniej przy podłodze. Wadą tego ogrzewania jest unoszenie się kurzu poprzez krążące w pomieszczeniu powietrze

 

 

 

 

 

 

                                                              Foto.Grzejnik w 70% oddaje ciepło przez konwekcję.

 


Ogrzewanie podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem zarówno w budynkach mieszkalnych oraz przemysłowych Związane jest to z wieloma zaletami jaki charakteryzują tę formę dostarczania ciepła do pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe zapewnia wysoki komfort cieplny oraz doskonale współpracuje z nowoczesnymi źródłami ciepła takimi jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe co oznacza, że temperatura wody zasilającej ogrzewanie wynosi z reguły 30 -35°C.Taka niska temperatura zasilania powoduje, że eksploatacja urządzeń grzewczych jest bardzo ekonomiczna, gdyż kocioł przygotowuje wodę o niskiej temperaturze. Zastąpienie tradycyjnych grzejników ogrzewaniem podłogowym oznacza redukcję zużycia energii na poziomie 10–20%.

 

 

 

 

 

                                                 

                        Foto. www.prandelli.pl                                       Foto. www.kan-therm.com

 

Ogrzewanie podłogowe oddaje swoje ciepło po przez promieniowanie. Temperatura podłogi jest jednakowa na całej powierzchni i zwykle nie przekracza 25°C na wysokości głowy człowieka temperatura jest niższa o ok 2°C. Rozkład temperatur jest wtedy dla człowieka bardziej korzystny niż przy ogrzewaniu grzejnikowym i w konsekwencji osiąga się wysoki komfort cieplny (stopy są ciepłe podczas gdy głowa pozostaje zimniejsza). Ponadto duża powierzchnia podłogówki i sposób oddawania ciepła pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 1-2°C niż przy grzejnikach nie obniżając komfortu cieplnego. W konsekwencji mniejsza cyrkulacja powietrza powoduje zmniejszenie ilości cząstek zawieszonych w powietrzu oraz roztoczy. Wykazano że ogrzewania podłogowe powodują w mniejszym stopniu podrażnienie oczu, choroby gardła i błony śluzowej co ma miejsce w przypadku ogrzewań tradycyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

                                                        Foto.Ogrzewanie podłogowe oddaje ciepło przez promieniowanie

 

Zalety ogrzewanie podłogowego:

-korzystny dla człowieka ze względów fizjologicznych rozkład temperatur w pomieszczeniu
-brak grzejników, które wymagają czyszczenia
-ograniczenie wysuszania powietrza w pomieszczeniu
-zmniejszenie ilości unoszonego kurzu (ograniczenie konwekcji)
-oszczędności energii cieplnej (niska temperatura czynnika grzejnego i równomierne rozmieszczenie źródła ciepła).

Wady:

-duża bezwładność cieplna instalacji z ogrzewaniem podłogowym. Podłoga powoli się nagrzewa i równie wolno stygnie. Wszelkie zmiany jej temperatury trzeba więc planować z dużym, kilkugodzinnym wyprzedzeniem

 

Ogrzewanie ścienne

 

Ogrzewanie ścienne jest ogrzewaniem płaszczyznowym, ciepło przekazywane jest tu do otoczenia z powierzchni ściany. Przy dobrze zaizolowanych ścianach zewnętrznych budynku ogrzewanie ścienne jest bardzo dobrym sposobem do rozprowadzenia ciepła. Ogrzewanie tego typu w przeciwieństwie do podłogówki, zapewnia możliwość szybkiej regulacji temperatury. Zbudowane jest z wężownicy rur wbudowanych w ścianę. Rury te zazwyczaj umieszczone są w tynku. Ciepło przekazywane jest do otoczenia równomiernie na całej wysokości pomieszczenia co powoduje, że kurz praktycznie się nie unosi.

 

 

                      Foto.www.kisan.pl

Firma OGRZEJEMY.PL GIEMZA specjaizuje się w montażu instalacji grzewczych. ( ogrzewanie Gliwice, ogrzewanie Zabrze, co Gliwice, instalacje gazowe Gliwice, instalacje gazowe Zabrze, instalacje co Gliwice). 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Sprawdź rejony naszej działalności
Sprawdź rejony naszej działaności
Gliwice
Zabrze
Bytom
Tarnowskie Góry
Kędzierzyn - Koźle
dowiedz się więcej Dowiedz się więcej